NİZİP MYO DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Gaziantep Üniversitesi Nizip Meslek Yüksekokulunda, Girişimcilik dersi kapsamında, ülkemize yeni girişimciler kazandırmaya yönelik Girişimcilik eğitimi düzenlendi.

Eğitimi organize eden Öğr.Gör. Veliddin Çiftci ve Öğr.Gör. Tuba Özkara ülke üretimine katkı sağlayacak yeni girişimciler yetiştirmek ve onları cesaretlendirmek için sektörün içinden girişimcilik eğitimi veren profesyonel bir danışmanlık firmasının daha yararlı olacağını düşünerek bu eğitimi düzenlediklerini belirttiler. Amaçlarının ülke ekonomisine katkı sağlayacak yeni girişimci gençler yetiştirmek olduğunu vurgulayan Çiftci ve Özkara bu tarz eğitimleri önümüzdeki süreçte de öğrencilere sunmayı planladıklarını belirttiler.

Sembol Danışmanlık firma sahibi ve aynı zamanda girişimcilik eğitimleri veren eğitmen Mustafa Bilici, eğitimde girişimcilerin motive edilmesi, Kosgeb ve Kredi Garanti Fonu destekleri hakkında bilgiler vererek uygulamalı bazı örneklerle eğitimi renklendirdi. Öğrencilere cesur olmaları, yılmamaları ve hayal etmekten korkmamaları gerektiğini belirten Bilici; kendisinin de Nizip Meslek Yüksekokulu’ndan 2002 yılında mezun olduğunu daha sonra lisansını tamamladığını ve birçok girişimcilikte bulunduğunu ve bugün firmasıyla sektöre destek verdiğini anlatarak öğrencilerin bende yapabilirim motivasyonuna katkıda bulundu. Sembol Danışmanlık olarak Gaziantep’te firmalara destek olan Bilici, tüm öğrencileri proje yazmaya teşvik ederek devletin girişimcilere çok güzel destekler verdiğini ve bu konuda istekli olanlara eski bir NMYO öğrencisi olarak destek olmayı borç bildiğini belirtti.

Nizip Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Ahmet İhsan Kaya ise eğitimlerin önemine değinerek, eğitim veren Bilici’ye ve düzenleyen akademisyen arkadaşlarına teşekkür ederek bundan sonra da bu tarz eğitimleri destekleyeceklerini belirtti.